प* रपुरुषसँग स*म्बन्ध राख्न लकडाउन तो* ड्ने यी युवती ..

काठमाण्डौ । सन् २०१९ साल डिसेम्बरमा पहिलोपटक  चीनको हुबेइ प्रान्तको राजधानी वुहानमा कोरोना भाइरस देखिएको थियो । वुहानलाइ निकै क्ष* ती पुर्याएको यस भाईरस बिस्तारै  वुहानबाट चीनको अन्य प्रान्त अनि बिस्तारै बिस्तारै अन्य देशहरुमा समेत यो भाईरस फै* लिन थाल्यो । कोरोना भाईरस ति *ब्र ग* तिमा फै* लिए सँगै विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्लु एच ओ) ले अहिले विश्वभर सामाजिक दूरी कायम राख्न गरिएका प्रयास छिटै खु* कुलो पार्दै जाने हो भने कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) का सं* क्रमितको संख्या उल्लेख्य मा* त्रामा बढ्न सक्ने चे*तावनी दिएको थियो । यतिबेला  कोरोना सं* क्रमणको नि* यन्त्रण तथा रो* कथा* मका लागी यतिबेला प्राय सबै मुलुकमा ल*कडाउनको घोषणा गरिएको छ ।

विश्व स्वास्थ्य संगठनको उक्त चे* ता*वनीपछि अहिले प्राय मुलुकले  ल*कडाउन गरेको हो । यस्तैमा बेलायतबाट एक रोचक खबर बाहिरिएको छ । दुईजना विवाहित पुरुषसँग शा*रि* रीक सु* खभो* ग राख्नकै लागी भनी एक बेलायती महिलाले लकडाउनको उ* ल्लं* घन गरेकी छिन् । कोरोना भाइरसको कारण लागू गरिएको ल*कडाउन तो* ड्ने उक्त बेलायती महिलाले आफ्नो कार्यप्रति आफुलाई कुनै किसिमको  प* छुतो वा आ* त्म* ग्ला* नी नभएको स्प* ष्ट पारेकी छन् । ३२ वर्षीया क्लेयरले आफुले केहि ग* ल*त कार्य नगरेको र लामो समयसम्म मानिसहरूलाई जोडी वि* हीन पारेर छो* ड्नु पनि राम्रो कुरा नभएको भन्दै व* कालत समेत गरेकी छन् । भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ ।

भिपुलको एउटा पसलमा काम गर्ने उनले ल*कडाउनको पहिलो महिना आफुले कतै पनि नगई घरमै बि* ताएको बताइन। बेलायतमा सं* क्रमणकै कारण हजारौंको मृ* त्यु भ*इसक्दा पनि उनलाई अहिलेसम्म पनि कोरोना भाइरसको ड* र लागेको छैन । सरकारले शा*रि*रीक सु* खभो* गमै प्र* ति*ब* न्ध लगाएसँगै सरकारको यस नी* तिको आ* लो* चना गर्दै उनले फेरिफेरि पनि ल* कडाउन तो* ड्ने बताएको आजको नेपाल समाचारपत्रले छा* पेको छ । क्लेयरले भनेकी छिन्– ‘हामीलाई सामाजिक दू* री पा* लना गर्न भनिएको कुराको ज्ञान मलाई पनि छ । अहिले लाखौैं व्यक्तिले आफ्नो सबै कुरा र सबै काम त्या* गेर त्यो नियमको पा* लना गरेर बसेका छन् । तर मैले आफ्नो शा* रिरी* क सु*खभो* गको भो* क स* म्हाल्नै सकिनँ । मलाई शा* रि* रीक सु* खभो* गको आव*श्य*कता थियो र मैले ल*कडाउन तो* डे।’

बेलायतमा पनि कोरोना भाइरसको क* हर क* म भने छैन । बेलायत अहिले कोरोना सं* क्रमण तथा जो* खिमको सूचीमा ८ औ स्थानमा रहेको छ । बेलायतमा हालसम्म २ लाख ८४ हजार ९ सय जनामा कोरोना सं* क्रमण पु* ष्टि भईसकेको छ भने कोरोना सं* क्रमणकै कारण अहिलेसम्म ४४ हजार १ सय ९८ जनाले आफ्नो ज्या* न गु* माइसकेका छन् । कूल सं* क्रमित मध्य अझैपनी २ सय ३१ जनाको अ* वस्था ग* म्भीर रहेको बताइएको छ भने उपचारपछि कति ठिक भए भनेर जानकारी दिइएको छैन । बेलायतमा पनि कोरोनाको प्र* कोप बढे सँगै मानिसमा त्रा* स पनि फैलिरहेको छ । कोरोना सं* क्रमणको रो* कथा*म तथा नि* यन्त्रणको लागी बेलायतमा पनि ल*कडाउनको घोषणा गरिएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *