लेबनानको राजधानी बेरुतमा ठुलो बिस्फोटः कम्तीमा ७० को मृत्यु, हजारौं मानिस घाइते

साउन २१
काठमान्डौ
लेबनानको राजधानी बेरुतमा ठुलो बिस्फोट भएको छ ।

लेबनानका स्वास्थ्यमन्त्रीले कम्तीमा ७० जनाको मृत्यु भएको पुष्टि गर्दै ४ हजार व्यक्ति घाइते भएको जानकारी दिएका छन् । लेबनानका प्रधानमन्त्री हसन दिआबले बुधबार राष्ट्रिय शोक दिवस घोषणा गरेका छन् । यो २०२० कै सबै भन्दा ठुलो बिस्पोट हो।

अधिकारीका अनुसार भारी बिस्फोटक पदार्थ भण्डार गरिएको एक गोदाममा बिस्फोट भएको हो । राष्ट्रपति माइकल इयोनले ट्वीट गर्दै २ हजार ७ सय ५० टन बिस्फोटक नाइट्रेट असुरक्षित तरिकाले भण्डारण गर्नु अस्विकार्य भएको बताएका छन् । बिस्फोट कसरी भयो यसको अनुसन्धान जारी छ ।घटनास्थलमा भएका बीबीसी पत्रकारका अनुसार शव छरिएका छन् र भारी क्षती भएको छ । प्रधानमन्त्री हसन दिआबले यसलाई भयावह बताएका छन् र घटनाका दोषीलाई कुनै पनि हालतमा नछोडिने बताएका छन् । बिस्पोट यति ठुलो थियो कि यो आर्को देश मा समेत सुनिएको थियो।

यो बिस्फोट सन् २००५ मा लेबनानका पूर्व प्रधानमन्त्री रफिक हरिरीको हत्याको अनुसन्धान र अदालती सुनुवाईको निर्णय आउनु पूर्व गरिएको हो। अहिले सम्म बिस्पोटको जिम्मा भने कसैले लिएको छैन।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *